KONST / Litografier / Färglitografi 10638062
nr 1063 8062
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Färglitografi, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Riddarholmen, signerad Märtha Bolin, EA-upplaga, 36x53
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 oktober 2016
kl 19:52:17
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
17 okt
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason